Σπουδαία νίκη για τη Σάκκαρη στο Carlsbad Classic

• Posted: Nov 27, 2015

winner

Η Μαρία Σάκκαρη, πέτυχε απόψε μία πολύ μεγάλη νίκη στη διοργάνωση των 125.000 δολαρίων Carlsbad Classic.  Κατάφερε να κερδίσει την Αμερικανίδα Samantha Crawford Νο146 στον κόσμο με σκορ 6/1 , 6/7, 6/2  και τώρα βρίσκεται στις 4 καλύτερες αθλήτριες της διοργάνωσης.

Η Μαρία πήρε εύκολα το πρώτο σετ με 6/1 μέσα σε 22 λεπτά, ακολούθησε ένα δύσκολο και αμφίρροπο δεύτερο σετ με πολλά break εκατέρωθεν που τελικά χάθηκε στο tie break με σκορ 7-3. Στο τρίτο σετ με μεγάλη δύναμη και αποφασιστικότητα πήρε τον αγώνα επικρατώντας της Crawford με σκορ 6/2 δείχνοντας ότι βρίσκεται σε σπουδαία φόρμα και εξαιρετική ψυχολογία.

Στον ημιτελικό αντίπαλος της θα είναι η Βελγίδα Yanina Wickmayer, No 1  του ταμπλώ και Νο 46 στην παγκόσμια κατάταξη. Ευχόμαστε να δούμε τη Μαρία στον τελικό.